Outlook – İletiniz Şuanda Görüntülenemiyor Hatası

Merhaba,

Google Chrome tarayıcısından maillerimi kontrol etmek için e-mail bilgilerimi girerek sayfayı açtım. Gelen kutusu’na basıp herhangi bir maile tıkladığımda mailimin içi açılmadı. Mailim açılmıyor. Şaşırdım! Ekranda bir hata mesajı var.

Hata mesajı: ” İletiniz şu anda görüntülenemiyor. Lütfen İnternet bağlantınızı denetleyin veya daha sonra yeniden deneyin. ”

Hotmail ve Outlook mailleriniz için karşılaşabileceğiniz bu hata mesajının resmi ise şu şekilde:

Gerçekten çok ilginç bir sorun. İnternet bağlantım var ama bana bağlantımı kontrol etmemi söylüyordu. Detaylı olarak araştırdım. Outlook yardım sayfasına baktım, hotmail yardım sayfasına baktım bu şekilde bir hata mesajı ile karşılaşmadım.

Mail açıldığında başlık görünüyor ama mail içi görünmüyordu.

” İletiniz şu anda görüntülenemiyor. Lütfen İnternet bağlantınızı denetleyin veya daha sonra yeniden deneyin. ” sorunu nasıl çözülür?

Çözüm:

İnternet Explorer tarayıcısına girdim. Hotmail.com veya Outlook.com a bilgilerimi girdim ve karşıma bir doğrulama ekranı çıktı. Telefon numaramı girdim ve gelen doğrulama kodunu tarayıcıdaki ekrana girerek devam ettim. Bu işlemden sonra mail içeriklerini görebilir oldum. Google Chrome üzerinden tekrar giriş yaptım ve sağlıklı şekilde Chrome üzerinden de giriş sağlayabildim.

 

Karşılaştığım bu durumu paylaşmak istedim. Belki bununla karşılaşan olursa saç baş yoldurmasın size 😉